2016-2017 Draw


1st Round

1. 02/10/16 10:30 Hope & Horns First 1-1 Essex Elite (S) First

2. 02/10/16 10:30 A.C. Milano Reserves 4-1 Belmont Athletic First

3. 02/10/16 10:30Ground Hoppers Met H/W Grantchester Road Grantchester Road

4. 02/10/16 10:30 Eltham Phoenix B Team A/W Northumberland Park Rangers First

5. 02/10/16 10:30 Duzce Spor First 4-1 Crayford Arrows (Youth) U21

6. 02/10/16 10:30 S.W. Alumni of Graveney First 3-0 Springhill United First

7. 02/10/16 10:30 Aberdeen Supporters Club London Branch S 2-3 Kings United First

8. 02/10/16 10:30 Kenningwell United Reserves 9-0 Clifton Torpedos FC

9. 02/10/16 10:30 Trabzonspor First 2-0 Westminster Wanderers 1st

10. 02/10/16 10:30 London Badgers First 0-4 Turkmenkoy Aydin Spor Kulubu First

11. 02/10/16 10:30 British Airways (HEW) First H/W Charlton Rangers First

2nd Round

12. 06/11/16 10:30 Highgate Albion 3rds 2-7 Duzce Spor

13. 06/11/16 10:30 Trabzonspor 6-4 Apoel (UK) First

14. 06/11/16 10:30 Birkbeck Orient First 5-3 Turkmenkoy Aydin Spor Kulubu

15. 06/11/16 10:30 Flamingoes First 3-3 (2-3 Pens) Maroon XI First

16. 06/11/16 10:30 FC Team A Team 3-3 (4-5 Pens) Kings United

17. 06/11/16 10:30 Sporting Continental First H/W Hope & Horns

18. 06/11/16 10:30 S.W. Alumni of Graveney 2-2 (4-2 Pens) Northumberland Park Rangers

19. 06/11/16 10:30 FC Elmstead (1958) FC Elmstead Sun (1st) 2-3 Ground Hoppers Met 

20. 06/11/16 10:30 A.C. Medz F.C. First 4-2 Putney Athletic First

21. 06/11/16 10:30 Merton Athletic First 1-2 A.C. Milano Reserves 

22. 06/11/16 10:30 AFC Kumazi Strikers Reserves H/W Pantel First

23. 06/11/16 10:30 Bristow City First A/W Livadia First

24. 06/11/16 10:30 Kenningwell United Reserves 3-0 Danson Albion First

25. 06/11/16 10:30 AFC Hammersmith Town First 3-3 (4-5 Pens) St Panteleimon First

26. 23/10/16 10:30 British Airways (HEW) 7-2 Teviot Rangers First

27. 06/11/16 10:30 Invictus First 2-3 Continental First

3rd Round

28. 04/12/16 10:30 Sporting Continental 3-1 A.C. Milano Reserves 

29. 04/12/16 10:30 Ground Hoppers Met 3-3 (2-1 Pens) St Panteleimon

30. 04/12/16 10:30 S.W. Alumni of Graveney 6-2 Maroon XI

31. 04/12/16 10:30 Birkbeck Orient 2-3 Kenningwell United Reserves

32. 04/12/16 10:30 Duzce Spor 1-5 Livadia

33. 04/12/16 10:30 Kings United 3-4 A.C. Medz F.C.

34. 04/12/16 10:30 AFC Kumazi Strikers Reserves 0-2 Trabzonspor

35. 04/12/16 10:30 Continental 2-2 (5-4 Pens) British Airways (HEW)

Quarter-Final

36. 29/01/17 10:30 S.W. Alumni of Graveney 5-3 Trabzonspor

37. 29/01/17 10:30 Ground Hoppers Met 2-3 Sporting Continental

38. 29/01/17 10:30 Kenningwell United Reserves 8-1 A.C. Medz F.C

39. 29/01/17 10:30 Livadia 2-2 (5-4 Pens) Continental

Semi-Final

40. 26/02/17 10:30 Sporting Continental 1-0 Kenningwell United Reserves

41. 26/02/17 10:30 Livadia 2-1 S.W. Alumni of Graveney

Final

42. 02/04/17 10:30 Livadia 1-0 Sporting Continental to be played at Hendon FC


Read more at http://www.londonfa.com/cups/2016-2017/london-sunday-trophy/fixtures#final#fGMjFO7vmvJJL6o0.99