LATEST RESULTS


1st Round

1. 25/09/16 10:30 The Beehive BHP First 16-1 Inter Cross First

2. 25/09/16 10:30 Wall Sports & Social First 3-1 Springhill United Reserves

3. 25/09/16 10:30 Green Street Green First 0-3 Petts Wood Seniors Vultures

4. 25/09/16 10:30 Hertswood Vale Mens 1-9 Ground Hoppers AFC

5. 25/09/16 10:30 Lotus Sports Club - First Team A/W FC Karpaz First

6. 25/09/16 10:30 Highgate Albion Reserves 2-2 (3-1 Pens) Muswell Hill First

7. 25/09/16 10:30 Gyro First 11-1 Fenerbahce First

8. 25/09/16 10:30 Brixton Old Boys First A/W Turk Ocagi Limasol Russellers First

9. 25/09/16 10:30 London Panthers First A/W Badu First

10. 25/09/16 10:30 Westminster Wanderers 2nd 0-1 Old Wymondonians First

11. 25/09/16 10:30 Parklife B Team 3-4 Kucukkaymakli first team

12. 25/09/16 10:30 AFC Brasenose First 4-1 Recreativo Hackney First

2nd Round

13. 23/10/16 10:30 FC Lokomotiv Thunder First 0-5 FC Elmstead (1958) Elmstead United

14. 23/10/16 10:30 Edmonton Rovers First 8-0 Plumstead AFC First

15. 13/11/16 10:30 AFC Brasenose 1-6 Greenhouse Sports (Mens) First

16. 23/10/16 10:30 Norton First 0-2 AFC Balham First

17. 23/10/16 10:30 Bosjam First H/W Cetinkaya Cinar First

18. 13/11/16 10:30 Highgate Albion Reserves 7-2 Asianos Reserves

19. 23/10/16 10:30 Putney Pacers First H/W Hayden Youth Association (Youth) U21 Haw

20. 6/11/16 10:30 South London All Stars FC Team A 2-2 (6-7 Pens) Russellers Seniors

21. 23/10/16 10:30 Kew Antigua A team 1-0 Cultural SENIORS

22. 23/10/16 10:30 Merton Athletic II 1-6 Cosmos United First

23. 23/10/16 10:30 Supercala FC Sunday 3-2 Battersea Lions First

24. 13/11/16 10:30 Dinamo Dorigo First 1-2 Kucukkaymakli

25. 13/11/16 10:30 St Panteleimon First 1-1 (5-3 Pens) Petts Wood Seniors Vultures

26. 13/11/16 10:30 AFC Shooters First 3-8 The Beehive BHP

27. 13/11/16 10:30 FC BKT Mens 4-2 Ground Hoppers AFC

28. 23/10/16 10:30 Lokomotiv Wimbledon First 2-1 Bermondsey Town First

29. 23/10/16 10:30 Phoenix Knights A 1-4 Eltham Phoenix A Team

30. 23/10/16 10:30 Walthamstow Red Star X1 H/W West London First

31. 23/10/16 10:30 Beckenham Rovers First 1-0 Duke of Clarence First

32. 13/11/16 10:30 Wheatsheaf Athletic First 2-1 Badu

33. 13/11/16 10:30 Gyro 0-5 Gower Allstars

34. 13/11/16 10:30 Brownhill First 2-6 Greenwich Mariners First

35. 13/11/16 10:30 Streatham Stanley First 4-4 (4-2 Pens) FC Karpaz

36. 23/10/16 10:30 South London Doves First 2-2 (1-3 Pens) Philippine FC First

37. 23/10/16 10:30 Majestic MAJESTC A/W AFC Bluebirds First

38. 13/11/16 10:30 C.F.C. Flamengo First 0-3 Old Wymondonians

39. 13/11/16 10:30 Brotherhood B Team 1-2FC London Phoenix 1st XI

40. 13/11/16 10:30 London Ravens First 4-2 Wall Sports & Social

41. 13/11/16 10:30 Catford Wanderers (2008) First 5-5 (4-2 pen) Turk Ocagi Limasol Russellers

42. 13/11/16 10:30 J.L. Rovers Reserve 4-4 (2-4 Pens) The Auld Shillelagh First

43. 13/11/16 10:30 Jam First H/W Lambeth All Stars Reserves

44. 13/11/16 10:30 South London Football Network Sunday 1-2 Woolwich '90 First

3rd Round

45. 11/12/16 10:00 Woolwich '90 4-2 Greenwich Mariners

46. 11/12/16 10:30 Old Wymondonians 3-3 (3-5 Pens) Streatham Stanley

47. 11/12/16 10:30 Putney Pacers 0-7 Kew Antigua A

48. 11/12/16 10:30 Cosmos United 3-3 (5-4 Pens) The Auld Shillelagh

49. 11/12/16 10:30 FC London Phoenix 1st XI 2-8 Catford Wanderers (2008)

50. 11/12/16 10:30 South London Doves 3-2 Kucukkaymakli

51. 18/12/16 10:30 FC Elmstead (1958) 2-5 Gower Allstars

52. 11/12/16 10:30 Walthamstow Red Star X1 1-7 FC BKT Mens 

53. 11/12/16 17:00 St Panteleimon First 3-4 Wheatsheaf Athletic

54. 11/12/16 10:30 AFC Balham 2-3 Jam

55. 11/12/16 10:30 Lokomotiv Wimbledon H/W Beckenham Rovers

56. 11/12/16 10:30 Bosjam 9-1 Eltham Phoenix A

57. 11/12/16 10:30 AFC Bluebirds 1-7 The Beehive BHP

58. 8/1/17 10:30 Highgate Albion Reserves 6-0 Supercala FC

59. 11/12/16 10:30 Edmonton Rovers 1-1 (4-5 Pens) London Ravens

60. 11/12/16 10:30 Greenhouse Sports (Mens) 4-2 Russellers Seniors

4th Round

61. 29/01/17 10:30 Jam 1-0 London Ravens

62. 29/01/17 10:30 Kew Antigua A 2-2 (0-3 Pens) Wheatsheaf Athletic

63. 29/01/17 10:30 Bosjam 1-1 (2-4 Pens)The Beehive BHP

64. 29/01/17 10:30 Woolwich '90 2-2 (4-2 Pens) FC BKT Mens

65. 29/01/17 10:30 South London Doves 1-2 Cosmos United

66. 22/01/17 10:30 Greenhouse Sports (Mens) 10-1 Lokomotiv Wimbledon 

67. 29/01/17 10:30 Catford Wanderers (2008) 5-2 Highgate Albion Reserves

68. 22/01/17 10:30 Gower Allstars 1-2 Streatham Stanley

Quarter-Final

69. 19/02/17 10:30 The Beehive BHP 2-0 Streatham Stanley

70. 19/02/17 10:30 Wheatsheaf Athletic 0-0 (2-3 Pens) Woolwich '90

71. 19/02/17 10:30 Cosmos United 1-3 Catford Wanderers (2008)

72. 26/02/17 10:30 Greenhouse Sports (Mens) 5-1 Jam

Semi-Final

73. 19/03/17 10:30 Catford Wanderers (2008) 2-3 Woolwich '90

74. 19/03/17 10:30 Greenhouse Sports (Mens) 3-0 The Beehive BHP

Greenhouse London lift the London Sunday Junior Cup 2017

Greenhouse London lift the London Sunday Junior Cup 2017

Final

75. 30/04/17  Woolwich '90 1-2 Greenhouse Sports (Mens) to be played at Beckenham Town FC


Read more at London FA