2016-17 Draw


1. 16/10/16 10:30 Tristars & Deloitte First 1-8 Yeni Bogazici Dogan Spor First

 

2. 16/10/16 10:30 Essex Elite (S) First 0-2 FC Cortez First

 

3. 16/10/16 10:30 North London Raiders A 5-2 Anorthosis First

 

4. 23/10/16 10:30 Hendon United Sports Club Team A 2-5 Omonia (London) Open Aged

 

5. 16/10/16 10:30 Sabanoh '97 First 0-2 New Salamis First

 

6. 16/10/16 10:30 El Valiente First 2-3 AFC Putney First

 

7. 16/10/16 10:30 London Tigers Sunday A/W Dumlupinar First

 

8. 16/10/16 10:30 Kenningwell United First 2-2 (4-5 Pens) Lambeth All Stars First

 

9. 23/10/16 10:30 Vista First 1-4 Olympia FC First

 

2nd Round

10. 27/11/16 10:30 AFC Putney First 2-5 New Salamis

 

11. 27/11/16 10:30 Olympia FC 3-3 (5-4 Pens) AFC Kumazi Strikers First

 

12. 27/11/16 10:30 Yeni Bogazici Dogan Spor H/W Bristow City First

 

13. 30/10/16 10:30 GS FC 1-5 Culvers First

 

14. 30/10/16 10:30 FC Leytonstone First 3-4 Kensington City First

 

15. 27/11/16 10:30 Highgate Albion First 1-4 Omonia (London) Open Aged

 

16. 30/10/16 10:30 Kings Park Rangers FC 2-5 Asianos First

 

17. 30/10/16 10:30 Walthamstow Red Star First 6-5 Cobden Athletic First

 

18. 30/10/16 10:30 Docklands TB8 First 4-0 Brotherhood First

 

19. 30/10/16 10:30 Milldean First 10-1 FC Woolwich First

 

20. 30/10/16 10:30 FC Bush First Team A/W A.C. Milano First

 

21. 27/11/16 10:30 Dumlupinar First 2-5 Lambeth All Stars

 

22. 27/11/16 10:30 North London Raiders A 3-4 FC Bickley First

 

23. 30/10/16 10:30 Yalova First 3-1 Tottenham Phoenix First

 

24. 27/11/16 10:30 Byfleet Town First 1-12 Parklife First

 

25. 27/11/16 10:30 FC Cortez 6-0 London St. Georges First

 

3rd Round

26. 29/01/17 10:30 Culvers 1-4 Omonia (London) Open Aged

 

27. 29/01/17 10:30 FC Bickley 2-0 Yalova

 

28. 15/01/17 10:30 Olympia FC 3-2 FC Cortez 

 

29. 15/01/17 10:30 Lambeth All Stars 1-2 A.C. Milano

 

30. 29/01/17 10:30 Parklife 1-3 Kensington City

 

31. 22/01/17 10:30 New Salamis 6-0 Milldean

 

32. 15/01/17 10:30 Yeni Bogazici Dogan Spor 2-0 Walthamstow Red Star

 

33. 15/01/17 10:30 Asianos 3-4 Docklands TB8

 

Quarter-Final

34. 12/02/17 10:30 Docklands TB8 H/W A.C. Milano

 

35. 26/02/17 10:30 New Salamis H/W Omonia (London) Open Aged

 

36. 12/02/17 10:30 Yeni Bogazici Dogan Spor 5-2 FC Bickley

 

37. 12/02/17 10:30 Olympia FC 3-2 Kensington City

 

Semi-Final

38. 12/03/17 10:30 Olympia FC 2-0 Yeni Bogazici Dogan Spor

 

39. 19/03/17 10:30 Docklands TB8 1-4 New Salamis

 

Final

40. 9/04/2017 Olympia FC 1-4 New Salamis


Read more at http://www.londonfa.com/cups/2016-2017/london-sunday-challenge-cup/fixtures#final#q4hWUx004AXgobz5.99